általános/ külföldi munkavállalás céljából
HR referens részére a megfelelő nyomtatványt kitöltve kell benyújtani 1 példányban:
Munkavállaló köteles a megállapodás aláírása előtt a közvetlen munkahelyi felettesének véleményét beszerezni és azt a munkáltatónak a kérelmével együtt benyújtani.
Munkavállaló köteles jelen megállapodás aláírása előtt a közvetlen munkahelyi felettesének véleményét beszerezni és azt a munkáltatónak a kérelmével együtt benyújtani.
A munkavállaló az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló 2020. évi C. törvény (Eszjtv.) 4. § (1) bekezdése szerinti további jogviszony létesítésének engedélyezése az 528/2020. (XI.28.) Korm. rendelet 7. §-a, valamint az országos kórház-főigazgató 5/2023. OKFŐ utasítása szerint történik.
Az engedélyezésre jogosult az Országos Kórházi Főigazgatóságnak az országos kórház-főigazgató által kijelölt magasabb vezetője.
A további jogviszony engedélyezésére irányuló kérelmet az erre a célra rendelkezésre álló elektronikus felületen (https://jogve.okfo.gov.hu) kell benyújtani. Az elektronikus kérelem kötelező melléklete "a közvetlen munkahelyi felettes támogató nyilatkozata".
A fenti engedélyezés alá nem tartozó további munkavégzésre irányuló jogviszonyok munkáltatóhoz történő bejelentésére a https://enyomtatvany.pte.hu/ elektronikus felület alkalmazandó a jogviszony létesítése előtt 15 nappal.
„Kérelem hozzátartozó;
miatti rendkívüli szabadság igénybe vételéhez” c. nyomtatvány leadása szabadságot nyilvántartó kolléga részére. Igényelhető szabadnapok száma legfeljebb 2 nap.
A nyomtatvány - bejelentkezést követően - letölthető innen.
Kötelező melléklet: hozzátartozó halotti anyakönyvi kivonatának másolata.
Folyósítása legfeljebb hat havi visszafizetési kötelezettség mellett, legfeljebb a folyósítás napján érvényes minimálbér havi összegének ötszörösét meg nem haladó értékben történik. Az illetményelőleg kérelem formanyomtatványa a HRK NY21. számú nyomtatványa.
Illetményelőleg folyósításának feltételei:
„Munkabérelőleg kérelem” c. nyomtatvány leadása HR referensnek vagy vezetőnek.
Tárgyévi adóelőleg nyilatkozatok leadása 1 példányban HR referens részére:
Összege: 9000 Ft
Menete:
HR referens kitölti az „NY39. Igazolás képernyő előtti munkavégzésről” c. nyomtatványt a munkavállaló kérése alapján
A nyomtatvánnyal és a szakorvos által kiadott és lebélyegzett szemészeti szakorvosi vizsgálati eredménnyel együtt felkeresi a Foglalkozás-egészségügyi és Munkahigiénés Központot
A Foglalkozás-egészségügyi és Munkahigiénés Központ által kiadott igazolást, szakorvosi leletet, valamint munkavállaló nevére kiállított számlát leadja a HR referensnek.
HR Referens kiállítja a P27-es utalványrendeletet, majd aláírtan a dolgozó által leadott számla és igazolás mellé tűzi, és tovább küldi az illetményes kollégáknak kifizetésre.
A csecsemőgondozási díjat a szülési szabadság időtartama alatt az az anya igényelheti, aki az ellátást megelőző két éven belül 365 nap biztosítási jogviszonnyal rendelkezett és biztosítása a szülés napján is fennáll, vagy ha gyermeke a biztosítási jogviszony megszűnése után 42 napon belül születik, passzív jogon lesz jogosult CSED-re.
Az anya helyett csecsemőgondozási díjat igényelhet
Az alábbi iratokat kell leadni a HR referensnek az ellátás igénylését megelőző 30 napon belül:
Bővebb információ és tájékoztató:
Csecsemőgondozási díj - Egészségbiztosítás Pénzbeli Ellátás (gov.hu)
https://magyarorszag.hu/szuf_fooldal KAÜ belépés után "juttatás, segély" menüpont alatt "családok támogatása" online igényléssel elérhető a megfelelő nyomtatvány
A szülő a gyermekgondozási díj folyósítása mellett korlátlan időtartamban végezhet munkát.
Az úgynevezett diplomás gyed folyósítása mellett, az ellátás folyósításának 169. napjától lehet korlátlan időtartamban keresőtevékenységet folytatni.
Ha a szülő szeretne visszamenni dolgozni, vagy akár más foglalkoztatónál dolgozni a gyermekgondozási díj folyósítása mellett, akkor a munkába állását nem kell bejelenteni a gyermekgondozási díjat megállapító szervnek, csak a munkáltatót kell tájékoztatni, hogy a munkavégzés mellett gyermekgondozási díjban részesül. A gyed folyósításában a munkába állás nem okoz változást.
Nagyszülői gyermekgondozási díj folyósítása esetén a nagyszülő kizárólag otthonában végezhet keresőtevékenységet.
A munkavállalónak 30 nappal a munkába állást megelőzően kitöltve le kell adnia a HR referens részére a
„Nyilatkozat munkába állásról (GYED/GYES) folyósítása mellett/után” c. nyilatkozatot 1 példányban
Bővebb információ: Gyermekgondozási díj - Egészségbiztosítás Pénzbeli Ellátás (gov.hu)
Ha a GYED-et vérszerinti szülők, örökbefogadó szülők igénylik, a HR referensnek az „Igénybejelentés gyermekgondozási díjra” című kérelmet kell benyújtani, amennyiben nem „Nyilatkozat csecsemőgondozási díj és gyermekgondozási díj együttes igényléséhez” című nyomtatvány lett leadva a gyermek születésekor.
E mellé az alábbi iratokat kell csatolni:
Ha a GYED-et hallgatói jogviszony alapján igénylik (mert a munkaviszonyában nincs meg 365 nap biztosítása és emiatt CSED-re sem volt jogosult), akkor az „Igénybejelentés hallgatói jogviszony alapján igényelt gyermekgondozási díjra” elnevezésű nyomtatványt kell kitölteni, melyhez csatolni kell a felsőoktatási intézmény által kiállított „Igazolás aktív hallgatói jogviszonyról gyermekgondozási díj igényléséhez” megnevezésű nyomtatványt.
Nagyszülői GYED igény esetén az „Igénybejelentés nagyszülői gyermekgondozási díjra” elnevezésű nyomtatványt kell kitölteni.
Bővebb információ: Nyomtatványok - Családtámogatás (gov.hu)
30 nappal a munkába állást megelőzően kitöltve leadni a HR referens részére az
A GYES iránti igényt a lakóhely szerint illetékes megyeszékhely szerinti járási hivatal ügyfélszolgálatán vagy – nagyszülő kivételével – amennyiben az igénylő munkahelyén működik családtámogatási kifizetőhely, akkor a kifizetőhelynél lehet igényelni. Írásban kell benyújtani az erre szolgáló „Kérelem gyermekgondozást segítő ellátás megállapítására", formanyomtatvány kitöltésével, és a formanyomtatvány kitöltési útmutatójában szereplő iratok csatolásával. Nagyszülő a gyermekgondozást segítő ellátást a „Kérelem gyermekgondozást segítő ellátás megállapítására" és "Nyilatkozat a nagyszülői gyermekgondozást segítő ellátás megállapításához" formanyomtatványok kitöltésével és a kitöltési útmutatóban szereplő iratok csatolásával igényelheti.
A formanyomtatvány beszerezhető a járási hivataloknál, illetve letölthető innen vagy a Magyar Államkincstár honlapján.
Bővebb információ: Hol és hogyan kell igényelni a GYES-t? - Családtámogatás (gov.hu)
A munkavállalónak járó gyermekes pótszabadság mértékét a Munka Törvénykönyve 118. § (1) bekezdése határozza meg.
A munkavállalónak a tizenhat évesnél fiatalabb
a) egy gyermeke után kettő,
b) két gyermeke után négy,
c) kettőnél több gyermeke után összesen hét
munkanap pótszabadság jár.
A gyermekek után járó pótszabadság az általános mértéknél nagyobb is lehet, ugyanis a gyermek utáni pótszabadság fogyatékos gyermekenként két munkanappal nő, ha a munkavállaló gyermeke fogyatékos.
A pótszabadságra való jogosultság szempontjából a gyermeket először a születésének évében, utoljára pedig abban az évben kell figyelembe venni, amelyben a tizenhatodik életévét betölti.
2012. január 1-jétől a pótszabadság mindkét szülőt önállóan illeti meg, azt egymás között nem kell és nem is lehet megosztani. Az adott szülő részére a törvényben megállapított pótszabadság időtartama a másik szülő részére nem ruházható át.
A gyermekek után járó pótszabadság az örökbefogadót, a nevelőszülőt és a gyámot a vér szerinti szülővel azonos módon illeti meg.
„Nyilatkozat gyermek után járó pótszabadságról” vagy a Eszj. Nyilatkozat gyermek után járó pótszabadságról c. nyilatkozat leadása ÉVENTE ( születéskor) egy példányban HR referens részére
Tartósan beteg gyermek után járó pótszabadság igényléséhez kötelező melléklet az emelt összegű családi pótlékról szóló határozat.
A gyermek születése esetén illeti meg az apát. A pótszabadság mértéke öt, ikergyermekek születése esetén hét munkanap, melyet legkésőbb a szülést követő második hónap végéig az apa kérésének megfelelő időpontban köteles a munkáltató kiadni. A pótszabadság tartamára az apa részére távolléti díj jár.
„Nyilatkozat a gyermek születése esetén az apát megillető pótszabadság igénybevételéről” c. nyomtatvány leadása HR referens részére.
Kötelező melléklet: a gyermek születési anyakönyvi kivonatának másolata.
Bővebb információ: Magyar Államkincstár (gov.hu)
HR referens segítségével az igénylő nyomtatványok kitöltése és leadása
A jóléti és szociális juttatások nyomtatványok - bejelentkezést követően - elérhetőek itt.
A munkáltató a 39/2010. (II.26.) Korm. rendelet alapján köteles megtéríteni a munkavállaló munkába járással kapcsolatban felmerült utazási költségeit.
Munkába járás: a közigazgatási határon kívülről a lakóhely vagy tartózkodási hely, valamint a munkavégzés helye között munkavégzési célból történő helyközi (távolsági) utazással, illetve átutazás céljából helyi közösségi közlekedéssel megvalósuló napi munkába járás és hazautazás, továbbá Napi munkába járás: a lakóhely vagy a tartózkodási hely és a munkavégzés helye közötti napi, valamint a munkarendtől függő gyakoriságú rendszeres vagy esetenként oda- és visszautazás; Hazautazás: a munkahelyről legfeljebb hetente egyszer - az általános munkarendtől eltérő munkaidőbeosztás esetén legfeljebb havonta négyszer - a lakóhelyre történő oda- és visszautazás; A rendelet 3. § (1) szerint a munkáltató megtéríti a munkavállaló munkába járását szolgáló teljes árú, valamint a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló kormányrendelet szerinti utazási kedvezménnyel megváltott, illetve az üzletpolitikai kedvezménnyel csökkentett árú bérlet vagy menetjegy árának (2)-(3) bekezdésben foglalt mértékét, amennyiben a munkavállaló a) belföldi vagy határon átmenő országos közforgalmú vasút 2. kocsiosztályán, b) menetrend szerinti országos, regionális és elővárosi autóbuszjáraton, utazik a munkavégzés helyére. A munkáltató által fizetett napi munkába járással kapcsolatos költségtérítés a bérlettel vagy menetjeggyel való elszámolás ellenében azok árának legalább 86%-a. A munkáltató által fizetett hazautazással kapcsolatos költségtérítés a bérlettel vagy menetjeggyel való elszámolás ellenében azok árának legalább 86%-a, legfeljebb havonta minden évben az előző évben irányadó összegnek a Központi Statisztikai Hivatal által a megelőző évre megállapított és közzétett éves átlagos fogyasztói árnövekedés mértékével növelt összege. 2019-ben 37.200,- Ft. A munkavállaló részére a személyi jövedelemadóról szóló törvényben munkába járás költségtérítése címén a jövedelem kiszámításakor figyelembe nem veendő - a 3. §-ban nem említett - térítés akkor jár, ha a) a munkavállaló lakóhelye vagy tartózkodási helye, valamint a munkavégzés helye között nincsen közösségi közlekedés; b) a munkavállaló munkarendje miatt nem vagy csak hosszú várakozással tudja igénybe venni a közösségi közlekedést; c) ha a munkavállaló mozgáskorlátozottsága, illetve a súlyos fogyatékosság minősítésének és felülvizsgálatának, valamint a fogyatékossági támogatás folyósításának szabályairól szóló kormányrendelet szerinti súlyos fogyatékossága miatt nem képes közösségi közlekedési járművet igénybe venni, ideértve azt az esetet is, ha a munkavállaló munkába járását az Mt. 294. § (1) bekezdés b) pontjában felsorolt hozzátartozója biztosítja; d) a munkavállalónak óvodai vagy bölcsődei ellátást igénybe vevő gyermeke van. A munkáltató a c) és d) pontjában említett alkalmazott esetében a közigazgatási határon belül történő munkába járást is e rendelet szerinti munkába járásnak minősítheti.
a; A munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítés elszámolása jegy vagy bérlet (havi/félhavi) alapján történik, és a jegy vagy bérlet 86%-át térítjük meg.
Ha valakinek még nem volt, lakcím kártya másolat kell és pár sor, hogy a munkába járáshoz számolják el neki a bérletet.
b; gépkocsi esetén gépkocsi kérelmet kitöltve és az elszámoló nyomtatványt kitöltve a szervezeti egység kijelölt HR referensének és illetmény ügyintézőjének eljuttatni.
A nyomtatványok - bejelentkezést követően - elérhetőek "itt".
(kifizetés lakcímre, bankszámlaszám módosítás):
„Átutalási megbízás” c. nyomtatvány leadása 1 példányban HR referensnek
HR referens segítségével
„Munkavállalói munkajogviszony azonnali hatállyal történő megszüntetése próbaidő alatt- Munkavállalói nyilatkozat” kitöltésével
"Azonnali felmondás egészségügyi szolgálati jogviszonyban-Munkavállalói nyilatkozat" kitöltésével
A munkavállaló a kérelmével a közvetlen felettesét felkeresi.
„Egészségügyi szolgálati jogviszony felmondással történő megszüntetése munkavállaló részéről” c. nyomtatvány leadása HR referensnek
„Munkaviszony felmondással történő megszüntetése” c. nyomtatvány leadása HR referensnek
Nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv határozata nők kedvezményes öregségi nyugdíjának igénybevételéhez vagy az öregségi nyugdíj megállapításáról szóló határozat leadása HR referens részére.
Egészségügyi Szolgálati Jogviszonyban visszafoglalkoztatott munkavállalók nyugdíj melletti foglalkoztatásról a HR referens tud bővebb tájékoztatást nyújtani.
munkaszerződéssel vagy jogviszony igazolással az illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatási szervnél a nyugdíj kérelem elindítása majd a nyugdíjazási folyamat során kiállított nyugdíjhatározat és nyugdíjas törzsszám leadása HR referensnek.
1.sz és 5.sz mellékletek kitöltése HR referens segítségével
nyugdíjszüneteltető határozat megkérése az illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatási szervnél, folytonos eszj-s jogviszony esetén a nyugdíjazás napjával megegyező napra kiállítva, visszafoglalkoztatás esetén az új jogviszony létrejöttének dátumát követő hónap elsejétől.
A kérelem elindításához minden dokumentum eljuttatása szükséges a HR referensen keresztül a Jövedelem Kiegészítések ügyintézőjéhez.
Igénylés jelzése a HR referensnek, aki a kérést a megfelelő helyre továbbítja.